نخست وزیر لهستان: اجازه نمی‌دهیم روسیه، کی‌یف را تصرف کند

نخست وزیر لهستان از ادامه حمایت از اوکراین خبر داد و مدعی شد روسیه نمی‌تواند کی‌یف را تصرف کند.

نخست وزیر لهستان: اجازه نمی‌دهیم روسیه، کی‌یف را تصرف کند

به گزارش گروه بین‌الملل عصر دیلم، نخست وزیر لهستان با هشدار به آلمان در زمینه ارسال هرچه زودتر تانک به اوکراین برای نبرد با روسیه، از حمایت بیشتر از «کی‌یف» خبر داد.

به گزارش منابع خبری، «ماتئوش موراویتسکی» نخست وزیر لهستان روز یکشنبه گفت: «اگر آلمان با ارسال تانک‌های “لئوپارد- ۲” موافقت نکند، ما ائتلاف کوچکتری از کشورهای آماده برای ارسال تانک به اوکراین ایجاد خواهیم کرد.»

نخست وزیر لهستان مدعی شد: «نمی‌خواهیم ناظر کشته شدن اوکراینی‌ها باشیم. ما اجازه نخواهیم داد روسیه کی‌یف را تصرف کند و سپس اروپا را بسوزاند.»

وی افزود، اوکراین و اروپا در این جنگ با آلمان یا بدون آلمان پیروز خواهند شد.

این در حالی است که نشریه «اشپیگل» چاپ آلمان در این باره نوشته است، ارتش این کشور سرانجام ممکن است ۱۹ دستگاه تانک لئوپارد-۲ از مدلی که تنها برای استفاده به عنوان اهداف دشمن فرضی در رزمایش‌های نظامی در نظر گرفته را برای اوکراین بفرستد.

این گزارش حاکیست، در حالی که آمریکا جمعه گذشته  نشستی را در پایگاه «رامشتاین» در آلمان با هدف اعمال فشار به برلین به منظور موافقت با ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین برگزار کرد، اما این نشست در رسیدن به هدفش راه به جایی نبرد.

 خبرگزاری «رویترز« نیز در گزارشی از شکست ایالات متحده و همپیمانان این کشور در نشست «رامشتاین» آلمان برای اعمال فشار به برلین به منظور ارسال تانک«لئوپارد» به اوکراین برای نبرد با روسیه خبر داد.

پیشتر برلین اعلام کرده بود در صورت اجماع در نشست رامشتاین،‌ به متحدان خود اجازه می‌دهد که از زرادخانه‌های خود به اوکراین تانک لئوپارد ارسال کنند اما توافقی در این خصوص در نشست رامشتاین حاصل نشد.

طرفداران ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین امید داشتند اقدامات اخیر کشورهای غربی همچون تصمیم انگلیس برای ارسال ۱۴ تانک رزمی، زمینه را برای اقدام مشابه آلمان برای ارسال چنین تانک‌هایی به اوکراین فراهم کند.

روسیه بارها اعلام کرده است که ارسال سلاح از سوی غرب و متحدان آن به اوکراین پیامدهای منفی در برخواهد داشت.

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید